Vinselekt Michlovský
Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009. Dokonale polohované vinice, především pálavských vrchů, společně s vhodným vápencovým podložím, příznivými klimatickými podmínkami a odborným tradičním zpracováním, umožňují produkovat krásná vína mající jak vynikající svěžest s ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem k zrání na láhvi. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním. Naše vína je možné zakoupit prakticky ve všech segmentech trhu od prémiové gastronomie přes vinotéky až po maloobchodní sektor. Nové odrůdy révy vinné, vyšlechtěné pod týmem Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., jsou převážně využívány k BIO-výrobě vín a moštů. Rovněž inovace a kreativita jsou ve Vinselektu Michlovský a.s. velmi důležitým aspektem, což dokazuje nová řada nízkoalkoholických a nealkoholických jemně šumivých vín (bílé, růžové, červené), k jejichž výrobě je použita nejmodernější technologie umožňující plně zachovat podstatu vína včetně aromatických látek.
Rok založení 1993
Webové stránky www.michlovsky.com
Facebook https://www.facebook.com/vinselekt/

Malverina

Malverina je bílá interspecifická moštová PIWI odrůda vzniklá mezidruhovým křížením odrůd Merlan x Rakiš. Odrůda byla vyšlechtěna ve Vinselektu Perná, v genobankách v Lednici, Břeclavi a Perné, skupinou šlechtitelů Doc. Ing. M. Michlovský, CSc., Ing. F. Mádl, Prof. Ing. V. Kraus, V. Peřina, L. Glos. Do státní odrůdové knihy zapsaná v roce 2001.

Hrozen je střední až velký, na osluněné straně narůžovělý, jinak zelenožlutý. Odrůda dozrává v první polovině října. Má velmi dobrou odolnost k plísni révové (Plasmopara viticola) a padlí révovému (Uncinula necator). Odolnost k plísni šedé a zimním mrazům je dobrá. Víno je extraktivní ve vůni květinové a ovocné tóny zeleného jablka, hrušky. V chuti kořenité tóny, u zralého vína charakterní skořicová chuť.

Zkratka Mal.

2014
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obec: Perná
Trať: Purmice
Zatřídění dle cukernatosti moštu: Pozdní sběr
Zatřídění dle zbytkového cukru: suché
Typ: BIO
Alkoholu: 13 %
Zbytkový cukr: 0.1 g/l
Kyselina: 7.1 g/l
Bezcukerný extrakt: 20 g/l
Cukr při sběru: 21.8 °NM
Objem: 0.75 l
Počet v kartonu: 6 ks
Šarže: 2486
Počet lahví v šarži: 5473
Datum sběru: 27.9.
Prodejní ID: 78

Charakteristika

Hrozny jsou pěstovány a zpracovány systémem ekologického vinohradnictví. Víno kvasilo a dlouhodobě zrálo na jemných kvasničných kalech ve velkém 6.000 litrovém sudu z francouzského dubu. Vůni svěžích hroznů prolínají čerstvě nastrouhaná jablka s cereálními a skořicovo – zázvorovými tóny.
V chuti jsou tóny jádrového ovoce doprovázeny pikantními kyselinami s odstíny toustovaného francouzského dubu. Výborně se hodí k tvrdým a polotvrdým zrajícím sýrům.

Cena
181 Kč
Perná
Purmice
Malverina / BIO 14 PS - su /Mch/ 0.75 L

Kontakty


Apartmány Bavory Pálava
Varšavská 1015/55
110 00 Prahta 5 – Nové město

Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz
Recepce
Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz