Vinselekt Michlovský
Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009. Dokonale polohované vinice, především pálavských vrchů, společně s vhodným vápencovým podložím, příznivými klimatickými podmínkami a odborným tradičním zpracováním, umožňují produkovat krásná vína mající jak vynikající svěžest s ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem k zrání na láhvi. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním. Naše vína je možné zakoupit prakticky ve všech segmentech trhu od prémiové gastronomie přes vinotéky až po maloobchodní sektor. Nové odrůdy révy vinné, vyšlechtěné pod týmem Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., jsou převážně využívány k BIO-výrobě vín a moštů. Rovněž inovace a kreativita jsou ve Vinselektu Michlovský a.s. velmi důležitým aspektem, což dokazuje nová řada nízkoalkoholických a nealkoholických jemně šumivých vín (bílé, růžové, červené), k jejichž výrobě je použita nejmodernější technologie umožňující plně zachovat podstatu vína včetně aromatických látek.
Rok založení 1993
Webové stránky www.michlovsky.com
Facebook https://www.facebook.com/vinselekt/

Medea


Původ a rozšíření: Medea je moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera), určená k výrobě bílých vín, která vznikla křížením odrůd Müller Thurgau xTramín červený. Původní šlechtitelský materiál pochází z dílny Ing. Josefa Veverky, šlechtitele, který zahájil svou činnost roku 1953 ve Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích, odkud musel v roce 1959 z politických důvodů odejít, ve své práci pokračoval ve Šlechtitelské stanici v Perné u Mikulova. Je mj. autorem velmi úspěšného novokřížení Pálava, odrůdy, která má stejné rodiče v opačném pořadí (otcovskou odrůdou v případě Pálavy byla odrůda Tramín červený). Selekci odrůdy Medea provedli ve Šlechtitelské stanici vinařské v Perné Doc. Ing. Miloš Michlovský, CSc. a Ing. Pavel Veverka. Název odrůdy je jménem mladší dcery kolchidského krále Aiéta a jeho manželky Eídyie, jedné z nejmocnějších kouzelnic řeckých mýtů, je také ženským křestním jménem řeckého původu (Μηδεια, Médeia, Medeia), které má význam "přemýšlející, meditující". Pracovní název odrůdy byl PE 25/03. Do Státní odrůdové knihy České republiky byla tato odrůda zapsána roku 2014, pěstována je víceméně pouze na pokusných plochách, roku 2015 na ploše 0,24 hektarů vinic. Udržovatelem odrůdy je Ing. Miloš Michlovský CSc., který je i jejím hlavní propagátorem. Odrůda je od 29.8.2014 právně chráněna, ochranná práva vyprší 31.12.2044.
Charakteristika odrůdy: (H) Vrcholky letorostů jsou zcela otevřené, zelené, silně vlnatě plstnaté, na okrajích pigmentované antokyany. Mladé listy jsou zelené, na rubu, na ploše silně vlnatě plstnaté, bez štětinek, na okraji pigmentované antokyany. Úponky jsou velmi krátké až krátké. Růst je středně bujný, letorosty polovzpřímené, zelené s červenými pruhy. Dospělé listy jsou malé až středně velké, okrouhlé, třílaločnaté s mělkými až středně hlubokými výkroji, tmavě zelené, u báze zvlněné, na rubu silně plstnaté, řapíkový výkroj je otevřený, ve tvaru V, horní boční výkroje jsou otevřené, ve tvaru U, zoubky jsou středně výrazné, s konvexními stranami. Hrozny jsou malé (53 g), kompaktní, válcovité, bobule středně velké, mírně oválné, růžové barvy, s dužinou aromatické, muškátovo-tramínové chuti. Výnosy jsou nižší až průměrné, 2,74 kg na keř, 13,7 t/ha, cukernatost moštu je vysoká, 22,1 % při aciditě 5,9 g/l. Fenologie: Doba rašení oček je raná až středně pozdní (15.4.), kvete 7.6., zaměkání bobulí je středně pozdní (16.8.), dozrávání pozdní, na Věstonsku se sklízí 5.-17. Října, listí opadává první týden v listopadu. Choroby a škůdci: Odrůda průměrně odolává sprchávání, nadprůměrně mrazu a roztočům, průměrně odolává peronospoře a oidiu, vůči kterým vyžaduje standardní chemickou ochranu, dobře odolává botrytidě.
Charakteristika vína: Odrůdová vína jsou kvalitní, svěží, s vyšším obsahem alkoholu, jemně aromatického typu, mají žlutozelenou barvu, florální a ovocité tóny ve vůni, ovocitou a kořenitou chuť, typově se podobají vínům odrůdy Pálava.
 

2015
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obec: Perná
Trať: Bergrus
Zatřídění dle cukernatosti moštu: Moravské Zemské
Zatřídění dle zbytkového cukru: suché
Alkoholu: 13.5 %
Zbytkový cukr: 0.8 g/l
Kyselina: 3.9 g/l
Bezcukerný extrakt: 21.1 g/l
Cukr při sběru: 22.8 °NM
Objem: 0.75 l
Počet v kartonu: 6 ks
Šarže: 2723
Počet lahví v šarži: 447
Datum sběru: 9.10.
Prodejní ID: 87

Charakteristika

Expresivní aroma rozkvetlých růží a lipového media harmonicky přechází do nazrálé chuti tropického ovoce, kandovaných fíků a medově kořenité dezertnosti.  Doporučujeme ke kuřecím dušeným stehnům na bílém víně se zeleným hráškem nebo candátu pečenému v alobalu se smetanou a kari rýží. Elegantně doplní pikantní zrající sýry – Monster, Maršovský.

Cena
241 Kč
Perná
Bergrus
Medea 15 MZ - su /Mch/ 0.75 L

Kontakty


Apartmány Bavory Pálava
Varšavská 1015/55
110 00 Prahta 5 – Nové město

Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz
Recepce
Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz