Vinařství Mikrosvín Mikulov
KDO JSME „VÍNO SE RODÍ VE VINICI“ - TYPICKÉ PÁLAVSKÉ MIKROKLIMA, PŮDY BOHATÉ NA VÁPNÍK A OSOBITÝ LIDSKÝ PŘÍSTUP DÁVAJÍ NAŠIM VÍNŮM JEDINEČNÝ CHARAKTER A NÁSKOK PROTI OSTATNÍM. NAŠÍ VLAJKOVOU LODÍ JE RYZLINK VLAŠSKÝ, KTERÝ PĚSTUJEME NA NEJVÝŠE POLOŽENÝCH TRATÍCH JIHOZÁPADNÍHO PÁSU PÁLAVY. „VÍNO DĚLAJÍ LIDÉ“ - TÍMTO MOTTEM SE ŘÍDÍ FILOZOFIE NAŠEHO PROGRESIVNĚ SE ROZVÍJEJÍCÍHO VINAŘSTVÍ. S 220 HA VINIC PATŘÍ JIŽ DLOUHÉ ROKY MEZI NEJVÝZNAMNĚJŠÍ PRODUCENTY PREDIKÁTNÍCH VÍN Z TERROIR PÁLAVA, KTERÁ BY ROZHODNĚ NEMĚLA CHYBĚT VE VAŠÍ SOUKROMÉ SBÍRCE
Vlastní vinohrady 490ha
Průměrný výnos na hektar 55t
Produkce z bílých odrůd Ryzlink rýnský, ryzlink vlašský, chardonnay, veltlínské zelené, müller thurgau, sauvignon, tramín červený, pálava, sylvánské zelené, kerner, rulandské šedé, rulandské bílé, muškát moravský
Produkce z modrých odrůd Svatovavřinecké, Merlot, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia
Typy vín bílá, červená, růžová,šumivá,barrique,ledová,přírodně sladké výběry
Webové stránky www.mikrosvin.cz
Facebook facebook.com/MikrosvínMikulov

Ryzlink Vlašský

Ryzlink vlašský

je stará, pozdní moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera). Je prokázáno, že k odrůdě Ryzlink rýnský nemá žádný příbuzenský vztah. Jako vlašský se odrůda údajně začala označovat v Německu pro odlišení od odrůdy Ryzlink rýnský. Její původ je pravděpodobně v Itálii (Vlachy), nebo ve Francii. Tradičními oblastmi pěstování jsou Rakousko, Itálie, Maďarsko, Balkánský poloostrov, ale pěstuje se i v jiných světadílech, například v Brazílii.

Hrozen je středně velký, válcový, hustý, má delší stopku, mívá často křidélko. Bobule malá – středně velká, kulatá, zelenožlutá. Víno bývá robustní, extraktivní, květinové tóny ve vůni, v chuti až oříškové (nezralý vlašský ořech).

Pro vinařskou oblast Čechy je příliš pozdní odrůdou a z tohoto důvodu se tu nepěstuje. Na Moravě je vysazována od počátku 20. století, daří se jí zejména na Slovácku, Znojemsku, Dunajovicku, Velkopavlovicku, Hustopečsku, Věstonicku a v oblasti kolem Pálavských vrchů. Právě v oblasti Pálavy se vyznačuje jedinečnou a neopakovatelnou mineralitou a proto je zařazena do obou místních V.O.C. (VOC Pálava, VOC Mikulov). Dnes je odrůda vysazována málo a to i přes to, že je třetí nejčastěji pěstovanou bílou odrůdou u nás, a současně také druhou nejstarší.

Ve Státní odrůdové knize České republiky je odrůda zapsána od roku 1941, od tohoto roku je zapsána též v Listině registrovaných odrůd na Slovensku.

Udržovateli odrůdy v ČR jsou: Ampelos-Šlechtitelská stanice vinařská Znojmo a Ing. Miloš Michlovský, CSc.

Povolené synonymum v ČR: Welschriesling.

Doporučená zkratka: RV

Některé místní názvy a synonyma odrůdy v Evropě:

BIELA SLADKA GRAŠICA, ITALIANSKI RIZLING, LAŠKI RIZLING, OLASZ RIZLING, PETIT RIESLING, RIZLING ITALIEN, WELSCHRIESLING.

Zdroje:

Wikipedie - Ryzlink vlašský

Znalec vín - Ryzlink vlašský

2015
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obec: Perná
Trať: Železná
Zatřídění dle cukernatosti moštu: Výběr z Hroznů
Zatřídění dle zbytkového cukru: sladké
Typ: Botritické Traditional line
Alkoholu: 12 %
Zbytkový cukr: 51.4 g/l
Kyselina: 6.9 g/l
Bezcukerný extrakt: 29.9 g/l
Cukr při sběru: 27.5 °NM
Objem: 0.75 l
Počet v kartonu: 6 ks
Šarže: 39
Počet lahví v šarži: 2000
Datum sběru: 10.11.2015
Prodejní ID: 63

Charakteristika

Víno zlaté barvy s vysokou viskozitou.

Vůně je bohatá a intenzivní s tóny sušené meruňky a datlí, podpořená kořenitostí tymiánu a dovůní lanýže.

V chuti lze pozorovat vliv zrání v malých dubových sudech. Medová chuť je podpořena velmi šťavnatou kyselinou a má velmi dlouhou perzistenci.

Cena
485 Kč
Perná
Železná
Ryzlink Vla / Botri 15 VH - sl /Mik/ 0.75 L

Kontakty


Apartmány Bavory Pálava
Varšavská 1015/55
110 00 Prahta 5 – Nové město

Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz
Recepce
Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz