Davinus
Nová společnost DAVINUS vstoupila na tuzemský trh s vínem na konci roku 2013 a přinesla do tuzemského vinařství nový rozměr. DAVINUS je první négociant v České republice, který chce nabídnout širokému spektru zákazníků výjimečná moravská vína. Tato vína společně s enology špičkových vinařství na jižní Moravě spoluvytváří a na jejich výrobě se podílí zakladatel firmy Mirek Majer, dlouholetý obchodník s vínem a zkušený mezinárodní degustátor. Zodpovědně dohlíží na celý technologický proces, finalizuje produkt a prodává ho pod svým vlastním jménem. Takto postupně vznikají originální kolekce vín pro retail, gastronomii, vinotéky i privátní klientelu, která mají vlastní rukopis. Zaměřujeme se na čitelnost odrůdy z dané podoblasti, technologickou čistotu a zároveň jednoznačnou rozpoznatelnost typických vlastností vín z daného spolupracujícího vinařství. Poznávejte tedy s námi například svěžest a ovocitost znojemských müllerů a veltlínů, noblesu ryzlinků a pinotů z Pálavských kopců nebo originalitu aromatických odrůd z Popic na Mikulovsku. Již náš první rok a první vína v řadě DAVINUS nám ukázala správnost nastolené cesty. V první řadě jsou to přímé a okamžité pozitivní komentáře hostů našich degustací, postupné umísťování našich vín na vinné lístky prestižních restaurací, barů a hotelů a v neposlední řadě úspěchy a medaile ze zahraničních i tuzemských vinařských soutěží. A abychom doplnili naše moravská vína, na která budeme vždy klást největší důraz, přivezli jsme pro Vás několik zahraničních (vždy s exkluzivitou). Rozhodli jsme se doplnit nabídku o oblíbené Prosecco z vinařství Campana Barone, o pár německých ryzlinků od špičkového vinaře Gerda Steffena z vinohradů u řeky Mosel, nabídku jsme doplnili i o trio vín z populární oblasti Bordeaux z vinařství Chateau Lamothe VIncent a v neposlední řadě jsme pro Vás přivezli skladbu vín od kamaráda Marjana Simčiče ze Slovinska.
Webové stránky www.davinus.cz

Ryzlink Vlašský

Ryzlink vlašský

je stará, pozdní moštová odrůda vinné révy (Vitis vinifera). Je prokázáno, že k odrůdě Ryzlink rýnský nemá žádný příbuzenský vztah. Jako vlašský se odrůda údajně začala označovat v Německu pro odlišení od odrůdy Ryzlink rýnský. Její původ je pravděpodobně v Itálii (Vlachy), nebo ve Francii. Tradičními oblastmi pěstování jsou Rakousko, Itálie, Maďarsko, Balkánský poloostrov, ale pěstuje se i v jiných světadílech, například v Brazílii.

Hrozen je středně velký, válcový, hustý, má delší stopku, mívá často křidélko. Bobule malá – středně velká, kulatá, zelenožlutá. Víno bývá robustní, extraktivní, květinové tóny ve vůni, v chuti až oříškové (nezralý vlašský ořech).

Pro vinařskou oblast Čechy je příliš pozdní odrůdou a z tohoto důvodu se tu nepěstuje. Na Moravě je vysazována od počátku 20. století, daří se jí zejména na Slovácku, Znojemsku, Dunajovicku, Velkopavlovicku, Hustopečsku, Věstonicku a v oblasti kolem Pálavských vrchů. Právě v oblasti Pálavy se vyznačuje jedinečnou a neopakovatelnou mineralitou a proto je zařazena do obou místních V.O.C. (VOC Pálava, VOC Mikulov). Dnes je odrůda vysazována málo a to i přes to, že je třetí nejčastěji pěstovanou bílou odrůdou u nás, a současně také druhou nejstarší.

Ve Státní odrůdové knize České republiky je odrůda zapsána od roku 1941, od tohoto roku je zapsána též v Listině registrovaných odrůd na Slovensku.

Udržovateli odrůdy v ČR jsou: Ampelos-Šlechtitelská stanice vinařská Znojmo a Ing. Miloš Michlovský, CSc.

Povolené synonymum v ČR: Welschriesling.

Doporučená zkratka: RV

Některé místní názvy a synonyma odrůdy v Evropě:

BIELA SLADKA GRAŠICA, ITALIANSKI RIZLING, LAŠKI RIZLING, OLASZ RIZLING, PETIT RIESLING, RIZLING ITALIEN, WELSCHRIESLING.

Zdroje:

Wikipedie - Ryzlink vlašský

Znalec vín - Ryzlink vlašský

2018
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obec: Perná
Trať: Bergrus
Zatřídění dle cukernatosti moštu: Pozdní sběr
Zatřídění dle zbytkového cukru: suché
Alkoholu: 13 %
Zbytkový cukr: 4 g/l
Kyselina: 6.6 g/l
Bezcukerný extrakt: 25.2 g/l
Cukr při sběru: 23 °NM
Objem: 0.75 l
Počet v kartonu: 6 ks
Šarže: 8501
Počet lahví v šarži: 5200
Datum sběru: 1.10.2018
Prodejní ID: 12

Charakteristika

Elegantní vůně grepové kůry, hrušek a lískových oříšků. Chuť je svěží a kořenitá, podpořená tóny hrozinek a kandovaných fíků. Nádherný minerální projev terroir viniční trati.

Cena
210 Kč
Perná
Bergrus
Ryzlink Vlašský 18 PS - su /Dav/ 0.75 L

Kontakty


Apartmány Bavory Pálava
Varšavská 1015/55
110 00 Prahta 5 – Nové město

Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz
Recepce
Tel: +420 226 248 700
Fax: +420 226 288 788
recepce@apartmany-bavory.cz